סילבוס קורס דיבוב

קורס דיבוב וויראליות עם בן מ"דיבוב מצחיק"!

 

בואו להינות וללמוד ויראליות ברשת עם היוצר והמדבב של "דיבוב מצחיק"

הצצה אל מאחורי הקלעים של עולם הדיבוב, מהי ויראליות ואיך מייצרים אותה?

פגישה עם עולמות הדיבוב המקצועי ומדבבים מקצועיים, עבודה עם תסריט,

היכרות עם הרשתות החברתיות, בניית דמויות ויצירת קטעים ויראליים שונים!

 

תיק עבודות אישי יחולק בסוף הקורס

סילבוס – 7 מפגשים

מפגש 1 – היכרות ועבודה מעשית

עם עולם הדיבוב, הקרנת קטעי דיבוב מצחיק ומופע דיבוב LIVE + היכרות מעמיקה עם עולם הדיבובים, עם מי שעומד מאחורי הקולות של "דיבוב מצחיק" ואיך זה נולד? מה ההבדל בין דיבוב לדיבוב מצחיק? היכרות עם סגנונות שונים של דיבוב מצחיק – "באד ליפ רידינג", לעומת סגנון חופשי של אלתור, היכרות עם משתתפי הסדנה, שאיפות ותיאום ציפיות. התנסות בדיבוב מצחיק – הקרנת קטע בו כל אחד יתנסה בדיבוב דמויות.

מפגש 2 – היכרות עם התופעות והעולם הדיגיטלי

מה מצחיק ב"דיבוב מצחיק"? (תאוריות מעולם ההומור – מה זה נון-סנס, פארודיה, מה ההבדל בין פארודיה וסאטירה? דוגמאות חיות מ"דיבוב מצחיק". היכרות עם הרשת, מה הכוח שיש לרשת והשפעותיה, מהי "ויראליות", איך יוצרים תכנים ויראליים, זיהוי התוכן הויראלי הבא, הכרת כלים דיגיטליים: יוטיוב ופייסבוק, איך משתמשים נכון בכלים לקידום. איך מייצרים נוכחות חזקה לתכנים שלנו ברשת, איך מקדמים דף פייסבוק, אינסטגרם, היכרות עם הכלים החזקים בשוק היום, יצירת הדגשים הנכונים.

מפגש 3 –  בניית דמות (מפגש מעשי)

בניית דמות. מהי דמות, איך בוחרים נכון ואיך ניגשים לבניית דמות. הכרה עם מנעד הקולות של עצמי והיכולת להתאים אותו לסיטואציה. דיקציה ועבודה ווקאלית ומשחקית. כיצד לאתר את המאפיינים של הדמות. איך נכנסים לדמות? היכרות עם תסריט כתוב ועבודה על טקסט. כתוב לעומת מאולתר – הבחירה באלתור ככלי להבעה עצמית אינטואיטיבית, קבלת כלים לאלתור מעשי + הבנת עולם האלתור ככלי לביטוי התת מודע ויישומם במהלך הסדנה. במהלך המפגש יתנסו המשתתפים בדיבוב בינם לבין עצמם ובדיבוב מול המסך. 

מפגש 4 – מפגש עם מדבב מקצועי – (מפגש מעשי)

מפגש עם קובי ליקורמן ("פוקימון", "ששה גיבורים", תפקיד ראשי בסרט דיסני, "ספיידרמן", לצד סדרות וסרטים רבים) מדבב מקצועי של תכניות טלויזיה/קולנוע מוכרות – היכרות עם בניית עולם, דמות ועבודה עם תסריט, מה ההבדל בין מאולתר לכתוב? הדגמות חיות של דיבוב מקצועי מתוסרט לסרטונים. כל משתתפי הקורס יתנסו באופן אישי בדיבוב עם תסריט + הקלטה. בסיום הקורס יקבלו המשתתפים את הסרטון המקצועי הערוך בהשתתפותם.

מפגש 5 – יצירת סרטון קבוצתי והיכרות עם עולם העריכה (מפגש מעשי)

הקרנת סרטוני האלתור שהכנו במפגש 4 והכנת סרטון לייב. המשתתפים מאתרים יחד סרטון עם פוטנציאל ויראלי ודיבובו על ידי כל המשתתפים (בחלוקה לזוגות/שלשות) + הקלטתו, בהתייחס לתיאוריות שלמדנו, אלתור, בניית דמות ועוד. בשיעור זה נרחיב על עולם העריכה – מהם חומרי גלם ואיך ניתן לעבד ולעצב אותם לכדי "דיבוב מצחיק" – במהלך המפגש נערוך את הסרטון שדיבבנו. בסיום המפגש המשתתפים יקבלו משימה להביא סרטון אישי שבחרו ויתאמנו על יצירת דמות ייחודית בו.

מפגש 6 – יצירת סרטונים אישיים (מפגש מעשי)

הכנת סרטונים אישיים מצחיקים. המשתתפים מגיעים לכיתה אחרי שבחרו כל אחד/ת את הסרטון שירצו לדבב ודיבובו לצד מדבב דיבוב מצחיק. מפגש מעשי בו יוכנו הסרטונים האישיים תוך כדי הדגמת כל השלבים שנלמדו. החומרים ייערכו ויובאו במפגש הסיום לכל משתתף.

מפגש 7 – עבודה בצוות – מפגש סיום פגישה עם יוצר מהתעשייה וחלוקת תיקי עבודות (מפגש מסכם)

הכרת השלבים עליהם עבדנו יחד. איך עובדים בצוות?  תרגיל מעשי בעבודת צוות קבוצתית – ישיבה של המשתתפים יחד מול המסך, והקרנת קטע על המסך ומימוש מה שלמדנו. מציאת המקום שלי בקבוצה ובדיבוב המשותף, אלתור תוך כדי התחשבות באחר, הקשבה ככלי להצלחה. 

הקרנת הסרטונים המדובבים האישיים של התלמידים והדיבוב הקבוצתי, אחרי שנערכו על ידי מדבב דיבוב מצחיק, ליוצר חיצוני מהתעשייה, יובל בינדר (מדבב ומנהל הקריאייטיב של "שרוטונים") שיגיע ויבחר מי הסרטון המצחיק והויראלי ביותר. הכרזה על הסרטון הויראלי הטוב ביותר, סיכום וחלוקת תיק העבודות – הסרטונים הויראליים האישיים + סרטוני התסריט ותעודות סיום + חלוקת כניסה זוגית להקרנת "מדובבים" לכל משתתף.

 

המחיר – 1900 ₪ לאדם לכל 7 המפגשים. אורך כל מפגש כ-3 שעות כולל הפסקה. המחיר כולל 3 סרטונים ערוכים מתנה לתיק עבודות – מצחיק אישי וקבוצתי וסרטון דיבוב עם תסריט לדוגמא להצגה באודישנים לסרטים וסדרות + תעודת סיום + שתיה וכיבוד בכל מפגש + כרטיס כניסה זוגית להקרנה של "מדובבים".

מיקום ושעות הקורס יפורסמו באתר "מדובבים", הסילבוס והמועדים ניתנים לשינויים.